MobiBaby’den Merhaba!

MobiBaby Baby SPA merkezi çok yakında açılıyor. MobiBaby Blog’un ilk yazısında MobiBaby’den ve Baby SPA’dan bahsetmek istiyoruz.

Anne ve Bebek için Keyifli Bir Etkinlik: Baby SPA

MobiBaby olarak anne ve bebeklerin birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri, paylaşımda bulunabilecekleri bir alanda sizlere hizmet vereceğiz: Baby SPA!

Baby SPA denildiğinde her ne kadar doğrudan bebekleri ilgilendiren bir kavram gibi anlaşılsa da bebek suyun içinde eğlenirken annesi de onun yanında durarak eşlik ediyor ve bu keyifli anı birlikte paylaşıyorlar. Baby SPA’nın özellikle bu yönünü çok önemsiyoruz. Anne ve bebeğin birlikte gerçekleştirdikleri aktivitelerin bebeğin gelişimi açısından oldukça faydalı olabileceğini düşünmekteyiz.

Baby SPA’yı Yakından İnceleyelim!

mobi baby baby spa 1

Baby SPA’nın sağlayabileceği faydalara geçmeden önce Baby SPA’nın ne olduğunu inceleyelim. Baby SPA kavramını ilk kez bu yazı ile duyuyor olabilirsiniz ki bu son derece doğal. Baby SPA henüz yeni yeni yaygınlaşan bir etkinlik diyebiliriz.

Baby SPA’yı kısaca özetlemek gerekirse SPA’nın bebekler için özelleştirilmiş hali diyebiliriz. MobiBaby Baby SPA’da bebekler suyun içinde alanında uzman hemşire ve ebelerin yardımı ile egzersiz yapıyor, koruyucu boyun simidi yardımıyla yüzüyor ve son olarak bebek masajı ile dinleniyorlar.

Yüz yıllardır çeşitli problemleri gidermede sudan faydalanılıyor. SPA için de yeni bir kavram diyemeyiz. İş hayatının, yoğun temponun stresini atmak isteyen bireyler kendilerine zaman ayırarak SPA ile sakinleşiyor, dinleniyor. Yenilikçi bir yaklaşım olan Baby SPA ise tüm bu faydaları birleştirerek bebeklerin kullanımına sunuyor!

Bir Baby SPA Seansı Nasıl Geçer?

mobi baby baby spa 2

Baby SPA seanslarının ilk adımı anne ile yani sizinle tanışmamızdır. Daha sonra ise bebeğinizle tanışır onu anlamaya çalışırız, bu arada ona özel künyesini de oluştururuz.

MobiBaby’de Baby SPA uygulaması ilk olarak hidroterapi ile başlar. Hidroterapi aktivitesinde bebeğiniz alanında uzman deneyimli ebe ve hemşirelerin yardımı ile suyun içinde egzersizler yapar. Hidroterapi uygulaması bebeğinizin ihtiyaçlarını, egzersiz sırasındaki geri bildirimlerine göre alanında uzman ebe ve hemşirelerce özelleştirilir. Hidroterapideki ilk amaç bebeğin fiziksel gelişimine katkıda bulunabilmektedir. Hidroterapiden sonra ise floating’e (suda dans) geçilir.

Floating (suda dans) çoğunlukla bebeklerin en çok keyif aldıkları bölümdür. Floating’in de amacı direkt olarak gelişime katkıda bulunmaktan ziyade (ki suyun içinde yapılan hareketler, harcanan efor dolaylı olarak fayda sağlayabilmektedir) bebeğin eğlenmesi ve keyifli vakit geçirmesidir. Yetişkinler olarak SPA’da, denizde, havuzda nasıl keyifle zaman geçiriyorsak bu bebeklerin de hakkı!

Floating’de bebeğinizin suda nasıl durduğuna, hareket ettiğine de bir göz atalım. Floating’de bebekler için özel olarak bu aktivite için üretilmiş koruyucu boyun simitleri kullanılmaktadır. Bu simitlerin kullanımı deneyimli ebe ve hemşirelerce yapılmaktadır. Bebeğiniz bu simidin yardımı ile suda kendisi dilediği gibi hareket edebilmektedir. Uygulama bu yönü ile bebeğinizin özgüveninin gelişimine katkıda bulunabilmektedir. Elbette tüm Baby SPA uygulamalarda olduğu gibi floating’de de bebeğinizin güvenliği ve hijyeni birinci önceliktir. Bebeğiniz suda hareket ederken ebe ve hemşireler tarafından dikkatle takip edilmektedir.

Özetle hidroterapi ile bebeğiniz egzersizlerini yaptı, floating ile eğlendi artık dinlenmesi gerekli! Bunun için ise bebek masajı uygulamasını plana ekledik.

Bebeğiniz bebek masajı ile sakinleşecek ve yorgunluğunu atacaktır.

Seans alanımızda bulunan salıncakta bebeğiniz keyifle dinlenmeye devam edebilir veya uykuya dalabilir. Bu sırada da alanında uzman ebe ve hemşirelerimiz seans boyunca edindikleri izlenimleri sizle paylaşacaklar.

Baby SPA ve Hijyen!

MobiBaby olarak bebeklerin ne kadar hassas olduklarının bilincindeyiz bu nedenle her uygulamada önceliğimiz hijyen.
Hijyen alanında aldığımız önlemlere göz atın;

  • Sizin ve bebeğinizin sağlığı için merkezimizin hijyenik olmasına çok dikkat ediyor, gün içinde merkezimizi sıklıkla dezenfekte ediyoruz.
  • Her bebekte yeni su kullanılmaktadır. Dilerseniz bunu görmek istediğinizi belirterek suyun değiştiğini teyit edebilirsiniz.
  • Seansın yapıldığı alan her bebekten sonra dezenfekte edilmektedir.
  • Bebeğinizin hijyeni için tek kullanımlık ürünler tercih ediyoruz. Kullanılan; bebek bezi, havlu, bebek masaj kremi gibi ürünler her bebeğe özel olarak sadece bir kez kullanılmaktadır.
  • Suyun kalitesini belirli aralıklarla test ettirmekteyiz
  • Tüm uygulamalar bebek bakımı ve hijyeni konusunda profesyonel bilgiye sahip deneyimli ebe ve hemşireler tarafından yapılmaktadır.

Açılışa Davetlisiniz!

Dijital olarak (web sitemiz, bloğumuz, sosyal medya hesaplarımız) sizlerle buluşsak da fiziksel açılışımız aralık ayında olacak. Randevu alarak açılış öncesine özel indirimden faydalanabilir ve açılış zamanında hatırlatma alabilirsiniz.

Tüm sorularınız için iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz! Sorularınızı memnuniyetle yanıtlayacağız.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Leave a Reply