Bebek SPA Kaç Aylıkken Kullanılır?

Bebeğiniz Bebek SPA için hazır mı? Bebek SPA kaç aylık bilgiler için idealdir? Sorularınızın yanıtı için yazımıza göz atın.

Bebek SPA Kaç Aylıkken Kullanılır?

baby spa kac aylik bebekler icin idealdir 4

Bebek SPA, bebeklerinizin rahatlaması ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi adına farklı işlemlerin gerçekleştirilmesini kapsayan oldukça yararlı bir hizmettir. Bebeğinizin sindirim, boşaltım sistemleri üzerinde etkili olan ve konforlu bir yaşama adım atmasına olanak sağlayan Baby SPA için bizim önerimiz göbek düştükten sonra başlanması yönündedir. Ancak sağlık konusunda riskleri minimize etmek adına doktorunuzun tavsiyelerine uymanız oldukça önemlidir.

Mobi Baby olarak Bebek SPA konusunda en kaliteli seçenekleri biricik yavrularınız için ön plana çıkarırken 10 aylık ve daha küçük olan bebekleri merkezimizde misafir ediyoruz. Bebeğiniz eğlenirken siz de onun eğlence dolu anlarını izleyebilirsiniz. Üstelik bu eğlencenin aynı zamanda sağlıklı bir etkinlik olduğu bilinci ile bebeğinizi profesyonel ellere teslim edebilirsiniz.

Bebek SPA’sında Nelere Dikkat Edilmeli?

baby spa kac aylik bebekler icin idealdir 1

Bebek SPA merkezimizde biricik yavrularınızın sağlığını koruyacak ve yaşam kalitesini daha da ileriye taşıyacak uygulamalara başvuruyoruz. Biz bu uygulamalara önem verirken sizlerin de bebek SPA seçiminde mutlaka dikkat etmeniz gereken konuları sıralıyoruz. İşte Bebek SPA esnasında dikkat edilmesi gerekenler;

 • Bebeğinize eşlik edecek olan kişilerin sağlık profesyoneli (ebe, hemşire) olmasına önem vermelisiniz,
 • Havuz sıcaklığının doğru ayarlanmış olması gerekir
 • Hidroterapi esnasında kullanılan boyun simidinin yaklaşık 1 parmak boşluk kalacak şekilde takılması gerekir,
 • Hidroterapide kullanılan simidin bebek cildine zarar vermeyecek yapıda olması şarttır,
 • Hijyen koşullarına mutlaka riayet edilmeli ve alerjik reaksiyonlara neden olacak uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Yukarıdaki konulara özen gösterildiği sürece bebeğinizin bir problem yaşamadan Bebek SPA seanslarından faydalanabileceğini unutmamalısınız!

Bebek SPA’sının Bebeklere Katkısı Nedir?

baby spa kac aylik bebekler icin idealdir 2

Bebeklerinizin Baby SPA ile neler kazanacağını merak ediyorsanız size sunduğumuz kaliteli hizmeti detaylıca açıklıyoruz. Biricik yavrularınızın elde edeceği faydaları sıralarken Bebek SPA’nın tüm dünyada neden bu denli yaygınlaştığını da anlamanıza yardımcı oluyoruz. İşte Bebeklerinizin SPA ile elde edeceği faydalar.

 • Zihin gelişimi desteklenirken psiko-motor gelişimlerinin de başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi adına gerekli ortam hazırlanır,
 • Kas gelişiminin sağlanması sayesinde daha bilinçli ve güçlü bir şekilde hareket edilebilmesine olanak sağlanır,
 • Suyun göğüs kısmına basınç uygulaması neticesinde akciğerlerde kapasite artışı gözlemlenirken göğüs kısmındaki kaslar da desteklenir,
 • Koordinasyon sorunları giderilirken denge kurmada başarı yakalanır,
 • Dolaşım sisteminin güçlendirilmesinde olumlu sonuçlar elde edilir,
 • Sinir sisteminin rahatlatılması sağlanır,
 • Bebeğinizin ruhsal anlamda gelişimi desteklenirken sosyalleşmesine de olanak tanınır,
 • Bebeğin kendine olan özgüveninde önemli bir artış elde edilir,
 • Beslenme, uyku ve gaz çıkarma konusunda yaşanan problemlerin giderilmesine katkı sağlanır

Tüm bu ayrıcalıkları ile bebekler için şart olan bebek SPA ile siz de bebeğinizin yaşamını olumlu yönde değiştirebilirsiniz.

Bebeğinizle İlgili Her Konuda Doktorunuza Danışın!

baby spa kac aylik bebekler icin idealdir 3

Bebek SPA bebeklerinizin yaşamını oldukça olumlu yönde etkiliyor olsa da bebeğiniz ile ilgili aldığınız kararlarda doktorunuzdan habersiz hareket etmemeniz önerilir. Profesyonel bakış açısı ile sizlere destek sunan ve bu yönü ile kaliteden ödün vermeyen Mobi Baby sizi ve biricik yavrularınızı daima önemser.

Bebeğinizin kontrollerini gerçekleştiren doktorların bebek sağlığı konusunda çok daha geniş bilgilere sahip olmasının yanında bebeğiniz özelinde bazı konulara hâkim olması Hidroterapi, Bebek Masajı, Baby SPA ve diğer bütün konularda doktor tavsiyesine uyulmasını gerekli kılar. Doktorunuz onay verdiği sürece Mobi Baby SPA’nın kapıları sizler için ardına kadar açık!

 

Leave a Reply