Anne Adayları İçin Hediye Önerileri

Hediye almak için özel bir gün beklemenize gerek yok! En sevdiğiniz arkadaşınızın hamile olduğunu mu öğrendiniz? Kardeşiniz, eşiniz veya iş arkadaşınız hamile mi? İşte size birbirinden yaratıcı anne adayları için hediye önerileri!

İlk annelik heyecanını tadacak olan sevdiğiniz birisi için önemli bir günün gelmesini beklemeyin. Etrafından ekstra ilgi bekleyen anne adayları bu özel dönemde her şeyin en iyisini en güzelini hak eder. Hem sizin içinize sinecek hem de anne adayını mutlu edecek alternatifler ve yaratıcı hediye fikirleri bu özel dönemi ölümsüzleştirmeye yeter. Şimdi hep birlikte hamilelere özel hediye fikirlerine göz atalım.

 • Eğitici Kitaplar

Unutmayın! Arkadaşınızın bu dönemde ihtiyaç duyduğu tek şey başına neler gelebileceğine dair yaşanmış deneyimler. Özellikle ilk çocuğunu kucağına almak için gün sayan anne adayları hem kendileri hem de bebekleri için rehber kitaplara ihtiyaç duyar. Gebelik, lohusalık süreci, yenidoğan ihtiyaçları ve daha pek çok sorunun yanıtını veren eğitici kitaplar başucu rehberi olarak düşünülebilir.

 • Hamile Günlüğü

Yaklaşık 40 haftalık süreçte anne adayının değişimini ve duygularını ölümsüzleştirmek için kullanacağı günlük, ileride bebeğine bırakacağı en güzel hediye olacaktır. Eşsiz bir deneyimin kayıt altına alınabileceği defterde anne adayları için ipuçları ve hayat kurtaran fikirlere yer verilmiş olması tercih sebebidir.

 • Fotoğraf Çerçevesi

Fotoğraflar bir anne adayı için bundan sonraki yaşamın en büyük hatırası olacaktır. Ultrason görüntüsünden bebek odası hazırlıklarına, ilk alınan eşyalardan baby shower partilerine kadar pek çok farklı ortamda birikecek fotoğraflar için anlamlı bir hediye olan çerçeveler şimdiden evin en özel köşesini kapmaya aday olabilir.

 • Hamile Yastığı

Hamilelik pek çok değişimin yaşandığı özel bir süreçtir. Değişen hormonlar dışarıdan çok hissedilmese de karnın büyümesi herkes tarafından takip edilebilir. Rahat uykunun gün geçtikçe azaldığı hamilelikte günlük konforu artıracak her türlü aksesuar kullanım kolaylığına sahip olmalıdır. Farklı renk, desen, şekil ve büyüklüklere sahip yastık çeşitleri hamilelikte rahat bir uyku için doğumdan hemen sonra da emzirme esnasında hayat kurtarıcıdır. Online sipariş ayrıcalığıyla seçtiğiniz hediyeyi uzaklarda olan sevdiklerinizin adresine teslim ettirebilirsiniz.

 • Taze Çiçek

Yer ve zaman fark etmeksizin kuşkusuz bir kadını en mutlu edecek hediye taze çiçektir. Balonlar, minik ayıcıklar veya anne adayının sevdiği karakterlerle süslenecek çiçek buketi mevsime uygun olarak hazırlanabilir. Bebeğin cinsiyetinin belli olması halinde tek renk pembe veya mavi çiçekler anne adayları için özel bir hediye seçeneği olarak düşünülebilir.

 • Profesyonel Fotoğraf Çekimi Hediye Çeki

Hamileliğin son anları, hazırlıklar, hastane odası, doğum ve doğum sonrasını kaplayan profesyonel fotoğraf çekim hizmetleri hatıra biriktirmek ve anı ölümsüzleştirmek için ideal bir seçenektir. Farklı illerden hediye alternatifleri araştırılarak anne adayının yapmayı planladığı hazırlıklardan biri hediye olarak verilebilir.

 • Pijama Takımı

Anne adayının şıklığından ve konforundan ödün vermeyeceği pijama takımları esprili bir hediye seçeneği olabilir. Bu aşamada anne adayının doğumdan sonra da kullanabileceği modelleri seçmek daha doğru olacaktır.

 • Kişiye Özel Hamile T-Shirtleri

Esprili mesajlar içeren kişiye özel komik t-shirtler, anne adaylarının giymekten keyif aldıkları modeller arasında sayılabilir. 

 • Ben geliyorum
 • Hoş geldin bebek
 • Yılın en iyi annesi
 • Annesinin biriciği veya
 • İsme özel ilk anneler günü baskılı t-shirtler online olarak tasarlatılabilir.

Renk, desen veya baskı alternatifleri çok geniş olan modeller anne ve bebek arasındaki ilk bağın kurulmasını kolaylaştırır. 

 • Tasarım Fincanlar

Anne adaylarının gün içinde bol sıvı tüketmesini destekleyecek tasarım fincanlar, anneler günü hediyesi olarak da düşünülebilir. Fincan yanına eklenecek sağlıklı mini atıştırmalıklar, çikolata barlar veya kuru yemişler hem göze hem de mideye hitap eder. Cam mataralar su içmeyi keyifli hale getirecek seçenekler arasında öne çıkan bir hediyedir.

      10-Hamilelik Yogası ya da Pilates Kursu

Hamilelik yogası ya da pilates anne adayını bu zor süreçte hem fiziken hem de psikolojik açıdan güçlendirir. Nefes egzersizleri, meditasyon ve anne adayını doğuma mental olarak hazırlayan programlar yorucu değildir. Hamile yogasına başlamak için ideal zaman 12.haftadan sonrasıdır. Yoga veya pilates kursu hediye etmeden önce gebeliği takip eden hekimden onay alınması önemlidir.

      11-Bakım Seti

İçinde anne adayının doğumdan önce ve sonra ihtiyaç duyacağı her şeyin yer aldığı bir sepet en çok tercih edilen hediye seçenekleri arasında sayılabilir.

 • Tarak
 • Kişisel hijyen ürünleri
 • Çatlak giderici krem
 • Meme ucu kremi
 • Aromatik yağlar ve
 • Pudra ile zenginleştirilecek kite farklı malzemeler eklenebilir.

Anne adayına düşünüldüğü ve önemsendiği hissi verecek olan ürünler tek tek paketlenerek heyecanın doruğa çıkması sağlanabilir.

      12-Masaj Özellikli Ayak Banyosu

Günün yorgunluğunu alacak ayak banyosu, bütün hamilelik boyunca kullanılabileceği gibi doğum sonrasındaki gergin dönemde de rahatlatma görevi üstlenir. Şişen ayaklar ve ödem yapan vücudu rahatlatacak bu seçim fonksiyonel özellikleriyle en güzel hediyelerden biri olarak düşünülebilir.

      13-TV Üyeliği

Doğumdan sonra kendine vakit ayıramayacak olan arkadaşlarınız için TV üyeliği ideal bir hediye olarak düşünülebilir. Sakin günlerde izlemek istediği film ve dizilerle kendine daha fazla zaman ayıracak olan anne adayları ekran karşısında dinlenme fırsatı da yakalar.

      14-Taşınabilir Fotoğraf Yazıcısı

Teknolojik annelere özel son dönemin en popüler hediyeleri arasında taşınabilir fotoğraf yazıcıları veya tripodlu selfie çubuğu sayılabilir. Albüm karıştırmayı sevenlere özel hediyelerle anılar ölümsüzleştirilebilir. Unutmayın! Hayattaki en önemli şey güzel hatıra biriktirmektir. 

      15-Tarif Defteri

Şimdiden bebeğini kucağına aldığında ona yedireceği özel lezzetleri araştıran anne adayları için tarif defteri kullanışlı bir hediye seçeneğidir. Alınacak küçük notlar ileride diğer çocuklar için de kullanılabilir. Üzerine not alınabilecek hazır defterler ek gıdaya geçen bebeklere özel tariflerin güvenle saklanması için kullanılabilir. 

Hediye, alınan kişiyi mutlu ettiği kadar da alan kişiyi mutlu eder. Bir kişiye kendini iyi hissettirmenin en iyi yolu ona beklemediği anlarda hediye vermektir. Kendini iyi ve özel hissetmeye en çok anne adaylarının ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İyi alışverişler. 

Leave a Reply